Filtruj według

Rysunek

Rysunek

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 251,00 zł

Wielkość

Wielkość

talerze

Ceramiczne talerze sprzedawane w naszym sklepie są wykonywane ręcznie. Ręcznie są toczone na kole lub wałkowane z placka. Rysunki na talerzach wykonuje Agata Wiślińska i to ona za każdym razem wybiera kolory szkliw którymi wypełnia kontur rysunku oraz jego tło. Talerze wypalane są w piecu ceramicznym w temperaturze 1240 stopni Celsjusza (tzw. wysoka temperatura) na kamionkę. Każdy talerz sygnowany jest napisem LUKA i rokiem powstania. Naczynia kamionkowe nadają się do mycia w zmywarkach automatycznych. Można tez używać ich w kuchenkach mikrofalowych.
Nasze talerze wykonywane są w kilku wielkościach. Najmniejsze to talerzyki o średnicy ok. 10/12 cm mogące być podstawką pod filiżankę/kubek lub małym talerzykiem na deser/ciasteczko do kawy. Większe rozmiary to zakres między 15 a 22 cm typowe talerze na dania deserowe.  Powyżej średnicy 25 cm zaczynają się patery - naczynia które bardzo często są też używane jako element dekoracyjny wystroju wnętrz powieszony na ścianie na haczykach lub z podklejonym zawieszeniem.
Talerze wykonywane są także w nietypowych kształtach. Małe kwadraty i prostokąty a czasami trójkąty to typowe naczynia do serwowania sushi. Większe patery to czasami nietypowe elipsy z rysunkiem dokomponowanym do kształtu naczynia.

Aktywne filtry